Prognozowane cele rozwoju postojów miastach

Nasilony, niebezpieczny dla przedstawicieli również kierowców, ruch samochodowy czy handel słaba dostępność miejsc parkingowych są obecnie problemami przeważającej części rozwiniętych miast.

Jednak, według specjalistów spośród kilkorgu branż takich jak producenci samochodów, rozwiązań czy zwyczajów parkingowych oraz developerzy, zarówno dążenia ludzi i europejskich organizacji, kiedy oraz odmiany powstające w szeroko pojętej sfery motoryzacyjnej, mogą w biegu kilkunastu albo kilkudziesięciu lat dobrze przyczynić się do zminimalizowania tychże problemów.
Samochody samoparkujące oraz samochody automatyczne
Liczy się, iż parkingi dla samochodów, jakie parkują sam mogą żądać chociażby o 60 % niewiele miejsca parkingowego niż samochody pakowane poprzez panów. Oszczędność otoczenia jest kluczem zmniejszenie do minimum odległości miedzy pojazdami też oferta eliminacji ciągów komunikacyjnych dla pracowników – ścieżek, wind.
Samochody automatycznie nie muszą istnieć zachowywane w znaczeniu przeznaczenia kierowcy (i no pasażera), specjalnie w przykładzie dłuższych postojów. Pozwala to przeniesienie części parkingów z centrów miast do normalnie obciążonych lokalizacji.
Spadek udziału własności samochodów
Prognozowane pogłębianie się popularności tzw. car-sharingu i stopniowe zastępowanie mienia pojazdów na rzecz ich przeznaczania na zasadach usługi, przyjmie w relatywnie szybkim czasie ograniczyć obłożenie miejsc parkingowych w centrach miast. Samochody – pomocy będą w ogromniejszym stopniu przeciągać się niż leżeć na parkingach. Długofalowo spowoduje to również koleje w zleceniu na parkingi np. w domkach mieszkalnych.
Rozwój metodzie
W znanej perspektywie na miejscu będą korzystały tzw Smart Parking – parkingi stosujące rozwiązania konstrukcyjne i nowoczesność, których końcem jest olbrzymie wykorzystanie środowiska do zaparkowania jako najkorzystniejszej sumy samochodów. Razem z zapowiedzią Smart Parking Market (2016 – 2025) do 2025 r. globalna wartość rynku Smart Parking urośnie do 1 462 miliona USD.
Prawdopodobne są koleje w poziomie płatności – kierowcy będą finansowali cyfrowo i ewentualne opłaty karne będą pobierane samodzielnie i automatycznie spośród ich kont. Prawdopodobnie na marce wezmą i płatności biometryczne np. połączone z badaniem twarzy.
Pojazdy będą w jeszcze większym zbiorze urządzeniami działającymi zwykle w systemie online, zbierającymi porady o lotu w ciągu teraźniejszym. Zapewne to istnieć użyte np. do przekierowania na najkrótsze parkingi z aktywnymi miejscami (wspierane systemem GPS), dokonywania rezerwacji miejsc parkingowych w czasie łączenia się do finału podróży.
Operatorzy parkingów w mocniejszym stopniu skupią się na czynnościach opublikowanych. Nowoczesne techniki rozpoznawania kierowców i/ czy autów będą gwarantowały personalizację usług.
Wymagania społeczne także procedury regionalne
Społeczne oczekiwania czy przechodząca zbytnio nimi strategia centrów w jeszcze trudniejszym stopniu nastawiona będzie na warunek przestrzeni parkingowej w centrach miast. Zwiększy się i udział przestrzeni dla pieszych i rowerzystów, wzrośnie znaczenie zachowania przyjaznej dla mieszkańców przerw oraz znaczenia środowiska naturalnego. Przewiduje się, że część parkingowa wraz z organizacjami lokalnymi będzie wpierać zaawansowane technicznie, proekologiczne koncepcje.
Praktyczne konsekwencje obejmą między różnymi kwestie powiązane z agencją stylu i metodą kwot za parkowanie. Znaczna część regulowanych parkingów będzie płatna. Taryfy parkingowe będą wykonywać realną wartość lokalizacji, kosztów konstrukcji lecz ponad kosztów społecznych również publicznych. Premiowane będzie parkowanie w sąsiedztwie powiązań ze zasobami transportu publicznego, i sumy za parkowanie w sąsiedztwu otoczenia końcowego będą znacząco wyższe. Zmiana sposobie transportu w porządku przesuwania się będzie ułatwiona.