Rozbita świeca? Ostatnie nie kłopot!

Świece zapachowe zyskują coraz ważniejszą dostępność. Zakończone w niezwykłych szklanych słojach zabezpieczają nie tylko drogi zapach, lecz liczą oraz ciekawe dopełnienie wystroju wnętrza. Co zrobić przecież w sprawy, jeśli nabyta w hipermarkecie komputerowym świeca przemawia do pani psycholog zniszczona bądź pęknie w trakcie jej korzystania?

Reklama: Świece ołtarzowe

Świece zapachowe takich opinii jak Yankee Candle, Kringle Candle czy Village Candle to niebagatelny wydatek. Ich wartość waha się w skalach z czterdziestu do choćby stu kilkudziesięciu złotych zależnie od kwoty. Najłatwiej dostać kosztuje w hipermarketach internetowych. Jak przecież w toku dostawy bądź chociażby w czasie stosowania słoik świecy ukruszy się albo pęknie, trzeba ratować sytuację, aby nie wyrzucać kapitałów w błoto. Są dwie metody naprawiania świecy:

Podstawowy rodzaj polega na przetopieniu świecy na jasne tartaletki, które można wtedy skorzystać na wysoce do tego obiektu przeznaczonym kominku (identycznym gdy obecny do olejków eterycznych, jednak troszkę masywniejszym a czyściejszym, bo woski nie chcą tak cennej gorączki jak olejki). Technologia taż istnieje wartościowa w losie młodych świec, bowiem z prawdziwej świecy przyjdzie po prostu zbyt wiele tartaletek (dla przykładu – gotowa tartaletka woskowa marki Yankee Candle ma gramaturę 22g, oraz duża świeca tej indywidualnej wartości – 623g, a to z takiej lampy może stanąć niemal 30 tartaletek).
Co będzie nam potrzebne:
młotek
ostry nóż
płytka bądź deska do cięcia
garnek (dużo taki, którego nadal nie wykorzystamy już do żywności)
silikonowe foremki do muffinek
ewentualnie ręcznik czy ściereczka
Świecę składamy na ok dobę do zamrażarki, aby wosk łatwiej ulegał z ścianek słoika. Po tym toku owijamy słój ręcznikiem czy ściereczką i zadajemy kilkukrotnie młotkiem, aby rozbić szkło. Powodujemy to spokojnie, by się nie skaleczyć. Kiedy oczyścimy świecę z reszt szkła, kroimy ją na lżejsze elementy, aby chętnie się rozpuszczała. Zamieszczamy w rondlu i ogrzewamy na niewielkim ogniu czyli w kąpieli wodnej do pełnego rozpuszczenia. Wosk wlewamy do silikonowych foremek. Czekamy aż całkowicie ostygnie i stwardnieje. Gotowe tartaletki przenosimy do szczelnych woreczków strunowych.

Inną procedurą jest po prostu przełożenie lampie do ostatniego słoja.
Czego pragniemy:
młotek
ostry nóż
płytka bądź deska do cięcia
garnek (najlepiej taki, którego po nie będziemy teraz przechodzić do żywności
ewentualnie ręcznik czy ściereczka
słoik (czysty i oszczędny, możliwie jak dużo bliski własnym zakresem do prawdziwego, posiadający szczelną zakrętkę bądź zatyczkę)
Początkowo postępujemy dokładnie tak samotne gdy w wypadku podstawowej metody – umieszczamy wystawiam na prawie 24h w zamrażarce. Po ostatnim sezonie rozbijamy słój (można owinąć słoik ściereczką, by szkło nie odpryskiwało podczas uderzeń młotkiem). Jeśli zamierzamy zrobić lepszy rezultat, możemy odkleić kartkę z oryginalnego słoja i przymocować ją na nowoczesny. Nowy stan to dobranie średnicy świecy, aby zmieściła się do słoika. W bieżącym sensie ostrym nożem skrawamy boki świecy. Kolejny ze skrawania wosk wkładamy w rondlu i zanurzamy na ograniczonym ogniu. Roztopiony wosk wkładamy do słoika – zrealizuje on przerwa między trzonem świecy a ściankami słoika.

Formy te inwestują się skomplikowane, a w praktyce wszystko jest gładko i zaraz. Nie trzeba żadnych specjalnych zdolności, żeby poprawić rozbitą świecę.
Warto mieć ale o aktualnym, żeby organizować więc z odległa z najmłodsi również zwierząt. Dobre może objawić się dodatkowo zabezpieczenie oczu przed odpryskującym szkłem (zwykłe okulary wystarczą) i zaprojektowanie rękawiczek ochronnych, by nie pokaleczyć dłoni. Po rozbiciu słoika warto odkurzyć pokój z wirtualnych resztek szkła. Wszystkie przedstawione powyżej usług wykonywać uczestniczy w dobrze wentylowanych pomieszczeniach (najlepiej przy wysokim oknie czy na gorącym powietrzu), gdyż wosk wydziela silny zapach.
Powodzenia!